Jantiene van Lingen


Jantiene is partner van bergwandelen.com en wordt gedreven door haar liefde voor vrijheid, reizen, de bergen en het buiten zijn. Beweging en ontmoeting vormen daarin de rode draad. Haar ideale werkdag bestaat uit een inspirerende combinatie van mensen, het ontwikkelen van mooie plannen en het daadwerkelijk tot leven brengen daarvan.

Interview met Jantiene

Wat betekent het wandelen in de bergen voor jou?

De woorden thuiskomen, avontuur en vertrouwen komen als eerste in mij op. De bergen maken me gelukkig. Tijdens het bewegen door dit landschap lijkt alles samen te vallen, alsof ik één word met de omgeving en de mensen met wie ik daar ben. Ik leg mijn ervaringen graag vast met foto’s, om anderen een glimp te geven van dat moment. Delen is voor mij een essentieel onderdeel van de beleving. Sinds twee jaar heeft mijn tijd in de bergen bovendien een extra dimensie gekregen: onze wolfhond Tomo, die bijna altijd met ons meereist.

Wat is favoriete plek in de bergen en waarom?

Dat is een lastige vraag en tegelijkertijd ook weer niet. Ik voel me het meest thuis boven de boomgrens, waar elke stap omhoog wordt beloond met nieuwe vergezichten. Het Parc national des Écrins in Zuid-Frankrijk heeft al meer dan 15 jaar een bijzondere plek in mijn hart. Zo sterk zelfs dat ik er destijds voor heb gekozen om mijn leven in Nederland achter te laten en er te gaan wonen. Die periode is onvergetelijk en de regio blijft voor mij heel speciaal. Val d’Aosta in Italië heb ik enkele jaren geleden samen met mijn man Allard ontdekt. Dit gebied biedt eindeloos veel mogelijkheden en zal me nog een leven lang blijven verrassen. Het voelt dan ook bijzonder dat Allard en ik daar Casa di Montagna Thouraz hebben gekocht. Onze eigen plek in de bergen!

Wat geeft jou een grote glimlach tijdens je reis?

Mijn grootste glimlach ontstaat wanneer alles samenkomt. Wanneer een reis klopt, voor jou als deelnemer. Dat zit in de juiste balans: de sfeer, het niveau van de wandelingen, maar vooral ook de dynamiek binnen de groep en met ons als begeleiding. Een warm welkom in een berghut na een dag buiten, een mooi gesprek met de huttenwaard, het gevoel van thuiskomen. Als alle elementen zo samenkomen dat jij volledig kunt opgaan in het moment en echt kunt genieten, dan geniet ik met je mee. Mijn glimlach ontstaat uit jouw glimlach.

Welke reis of reizen raad je aan van Bergwandelen.com en waarom?

Het aanbod is breed en elke reis heeft zijn eigen karakter. Daarom raad ik altijd aan om even contact op te nemen met ons. Samen kijken we naar je ervaring, je wensen en wat het beste bij je past. Wil je kennismaken met wandelen in de bergen, dan zijn onze korte huttentochten of dagtochtreizen een mooie eerste stap. Deze bieden flexibiliteit, met de mogelijkheid om een wandeldag over te slaan. Ben je fit en op zoek naar meer avontuur, dan zijn onze meerdaagse trektochten een prachtige keuze, zeker ook in de winter of herfst. Juist deze seizoenen geven de bergen een extra bijzondere sfeer en beleving. En kijk ook eens naar onze trailrunreizen op Bergtrails.com!